Nasza historia

Witaj w skromnych progach ALPACABRY. Przeniosłeś się właśnie na uroczą podlaską wieś na końcu świata i pośrodku niczego – rozgość się w naszej podlaskiej pracowni. To właśnie tutaj powstają nasze produkty.

Znajdziesz tu kołdry i poduszki z wypełnieniem z wełny alpak wykonywane metodami tradycyjnymi, pikowane ręcznie na ramie specjalnej konstrukcji będącej odtworzeniem krosien, na jakich kilka dziesięcioleci wcześniej pikowały nasze babcie i prababcie.

Nad każdym etapem produkcji kołder i poduszek czuwamy my, pomysłodawcy ALPACABRY. To nasze ręce zajmują się wstępnym oczyszczaniem wełny z nieczystości i te same ręce piorą potem wełnę w ekologicznych hipoalergicznych środkach do tego przeznaczonych. To pod naszym czujnym okiem wełna jest gręplowana w naszej gręplarni. To my rozciągamy na krośnie bawełnianą tkaninę będącą poszyciem kołdry i rozkładamy na niej wyczesany przez gręplarkę płat wełny pilnując przy tym aby na każdym centymetrze kwadratowym kołdry była taka sama ilość wełny. To nasze zwinne dłonie trzymają igłę podczas pikowania naszych produktów. W wyniku ręcznego pikowania tworzymy niepowtarzalny wzór z sercem w centralnej części produktu, będący cechą charakterystyczną naszych produktów.

Cieszymy się, że tu trafiłeś – życzymy przyjemnej podróży po świecie naszego rękodzieła. Zapraszamy również na bloga i nasze konta na portalach społecznościowych  - przekonaj się że nasze produkty powstają z radosnym zaangażowaniem i prawdziwą pasją. ALPACABRA to dziecko, które sobie „stworzyliśmy”, ukochaliśmy i karmimy miłością.